Mateusz Bąbelek w rundzie jesiennej rozegrał 13 meczy (1055minut) zdobył 1-bramkę z Patrią Buk. Pod nieobecność Figo, wraz z Marcin Kędziora stanowili parę środkowych obrońców.

Uważam ze była to ciężka runda dla Naszej drużyny. Złożyło się na to wiele problemów, które mieliśmy w kadrze. Szkoda straconych pkt z drużynami z którymi wygrać powinniśmy ale przez zaistaniała sytuacje kadrowa w danym meczu było ciężko pokazać nasza najlepsza grę . Cele na przyszła rundę ? Poprawić frekwencję na treningach jak i głównie MECZACH , a wierze ze pierwsza 8 jest spokojnie w naszym zasięgu  Co do wyróżnień osobistych to nie będę wyróżniał nikogo bo wiem ze każdy może dać z siebie jeszcze więcej a wtedy o wyniki meczu Trenerzy jak i my wszyscy będziemy spokojni. Chociaż pochwale Kubę Nowaka ponieważ z marszu wszedł do 11 meczowej i w tych meczach których grał pokazał się z dobrej strony, dobrze się z nim współpracowało mimo stresu który mówił mi ze ma.

Mateusz Bąbelek – myślę, że trochę niedoceniony przez wszystkich zawodnik. Mało się o nim mówi, a Mateusz swoje robi. W rozmowach przed sezonem ustaliliśmy, że ze względu na podjęta przez niego pracę i inne sprawy osobiste, Mateusz będzie do naszej dyspozycji, ale tylko tak „w razie braków”. Życie pokazało, że gdyby nie Bąbelek, to nasza sytuacji była by dużo gorsza. Mateusz jest przykładem zawodnika, który tak naprawdę ponad wszystko stawia mecz i co by się nie działo, na tym meczu będzie i też tak było. Na pewno należą się mu słowa uznania i podziękowania, bo mimo, że nie po drodze mu było ustawienie na niektórych pozycjach, zaciskał zęby i grał. I to jest właśnie osobowość, którą chciałbym aby każdy z zawodników miał. – coach Tomasz Radwan