Bartosz Rybicki nowym zawodnikiem Płomienia. „W okienku zimowym mieliśmy na liście 3-4 nazwiska, które potencjalnie miały zastąpić Łukasza Każmierczaka. W trakcie poszukiwań nowej „9” rozegraliśmy sparing z Mieszko Konotop. Podczas meczu trener Radwan stwierdził ze chce Bartka w Płomieniu. Nie mieliśmy za dużo czasu ale udało się. Jutro Bartek powinien zadebiutować z Patria Buk”wiceprezes Paweł Szott

 

Jakie były Twoje początki z piłką? Jak trafiłeś do Płomienia?

Bartosz Rybicki: Moja przygoda z piłką zaczęła się w wieku 10 lat w trampkarzach Sport’s Koksko, grałem tam 3 lata. Przeniosłem się do juniorów Mieszko Konotop, w wieku 16 lat zadebiutowałem w seniorach i grałem tam nieprzerwanie z pół rocznym wypożyczeniem. W sumie 7 lat spędziłem w Mieszko. Jeśli chodzi o transfer do Przyprostyni , przyjechałem w barwach Mieszko na sparing z Płomieniem, zostałem zauważony przez kierownictwo klubu , dostałem zaproszenie na trening. Bardzo mi się spodobaŁo  jak to wszystko tutaj wygląda. Długo nie musiałem się zastanawiać żeby tutaj dołączyć. Pod względem organizacyjnym nie widziałem tak dobrze poukładanego klubu jak Płomień.

Co chciałbyś przekazać nowym kolegom z szatni?

BR: Na starcie chciałbym podziękować że mnie tak dobrze przyjęli, mogę im obiecać że będę dawał z siebie wszystko i mam nadzieję że nauczymy się od siebie czegoś nawzajm. Chciałbym też podziękować z całego serca moim kolegą z Mieszko za te wszystkie lata które razem spędziliśmy. Życzę powodzenia i 3 punktów co mecz.

Słabe i mocne strony Bartosza Rybickiego?

BR: Moją najsłabszą stroną to zdecydowanie to , że za szybko daje się wyprowadzić z równowagi w trakcie gry. Pracuje nad tym żeby to wyeliminować i widzę że już jest lepiej. Ciężko siebie chwalić samemu, ale myślę że jestem niezły w grze jeden na jeden, lubię grę komunikacyjną i mam niezły timing.

Co chciałbyś osiągnąć indywidualnie i drużynowo z Płomieniem?

BR: Indywidualnie na pewno chciałbym się jeszcze rozwinąć,  w Płomieniu na pewno jest się od kogo uczyć. W maju mam 24 lata i myślę że jeszcze sporo mogę nauczyć się od kolegów z nowego zespołu i trenera. Z Drużyna chciałbym walczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli. Z mojej strony będę starał się jak najmocniej żeby tak było, a z tego co widzę ekipa jest bardzo mocna i na pewno będzie walka o każdy punkt.

Trenujesz z Płomieniem od 2-3 tygodni, który piłkarz wywarł na Ciebie najlepsze wrażenie i dlaczego akurat Mariusz Połomka?

BR: Tak, dokładnie. Od pierwszych treningów Mariusz pokazał że wie co robić z piłką jak ją ma przy nodze. Ma świetne ostatnie podanie i bardzo dużo widzi na boisku. Mam nadzieję że szybko razem znajdziemy wspólny język na boisku i da to wiele korzyści dla Płomienia. Chciałbym jeszcze dodać że każdy z zawodników Płomienia z mojej perspektyw jest w stanie wnieść coś pozytywnego do naszej gry.

Skąd ksywka… ślimak?

BR: Ksywka Ślimak towarzyszy mi ponad 10 lat. W wieku 7 lat przeprowadziłem się do Kolska. Wziąłem piłkę pod pachę i szukałem boiska żeby sobie pokopać nie znając w ogóle okolic. Spotkałem  grupkę starszych chłopaków, zaczepili mnie pytając jak mam na imię, odpowiedziałem. Schody zaczęły się gdy spytali o ksywkę… byłem młody i myślałem że jak powiem że nie mam , to będzie wstyd. Pierwsze co w mojej głowie sie pojawiło to ślimak, i tak powiedziałem, i zostało do dziś. Nie wiem czemu to powiedziałem, ale nie zamieniłbym tego pseudonimu na żaden inny.

Bartek to taki nasz transfer „last minute”. Jestem bardzo zadowolony z tego, że będzie u nas grał. Muszę przyznać, że dość dawno widziałem zawodnika o takich umiejętnościach, które mi aż tak odpowiada swoją grą. Bartek nie przyszedł do nas „w ciemno”. Zagrał kilka sparingów i wszystkich nas przekonał. Dosłownie wszystkich. Nawet zawodnicy co chwila dopytywali i przekonywali zarząd, że Bartek musi u nas grać. Bardzo liczę na to, że się u nas zadomowi oraz życzę mu, aby Płomień był dla niego tylko miejscem przejściowym, ponieważ mam nieodparte wrażenie, że chłopak może trafić „wyżej” – czego mu serdecznie życzę.

 

 

imię nazwisko: Bartosz Rybicki

data urodzenia: 20.05.1997

miejsce zamieszkania: Kolsko

kluby: Sport’s Kolsko,Mieszko Konotop, Znicz Obra

wzrost/waga: 1.80cm 70kg

ksywka:Ślimak

ulubiony klub :Lech Poznań /Manchester United